4 +1 érv a karrier-tanácsadás mellett
1. Visszacsatolást kapsz
A személyes karrier-tanácsadás egy beszélgetés, közted és a karrier-tanácsadó között, ami a Te kezdeményezésedre jön létre. Általában olyan élethelyzetben kerül sor rá, amikor a hallgató elakad a karrierépítésben. A külső nézőpont ilyen esetekben nagyon sokat segíthet, előfordulhat, hogy a tanácsadó olyan dolgokra világít rá, amit Te a saját helyzetedből nem veszel észre, ő viszont kívülről, szakemberként tud rá reflektálni.
2. Tudatosabban építkezhetsz
Mivel a tanácsadás során részletesen körüljárjátok a hozott témakört, jobban rálátsz a problémára és fokozatosan rájössz a megoldásra is. Olyan lehetőségek felismerése felé is megnyílhat az út, amelyek távolabb mutatnak az egyetemen és a majdani végzettségeden, később ennek nagy hasznát veheted. Emellett a beszélgetés segít felismerni, hogy milyen kompetenciákkal rendelkezel, amelyekre támaszkodhatsz a későbbiekben, egy-egy álláskeresési folyamat során. Sőt, akkor is sokat tanulhatsz a tanácsadáson, ha már van állásod, a tanácsadás csak Rólad szól és arról, hogyan boldogulsz az adott helyzetben.
3. Jobban megismerheted önmagad
A tanácsadáson nemcsak olyan gyakorlati dolgokhoz kaphatsz segítséget, mint hogy hogyan kell jó önéletrajzot és motivációs levelet írni, hanem a beszélgetés során lehetőség van ennél egy kicsit mélyebbre menni és arról is beszélgetni, hogy Te mint ember merre tartasz és hogyan menedzselheted saját magadat, van-e olyan, hogy jó cél, vagy hogy hogyan juthatsz A-ból B-be.
4. A beszélgetés a magánügyed marad
A tanácsadó köteles bizalmasan kezelni minden személyes és pszichológiai adatot, amely a tanácsadási helyzetben felmerül, függetlenül attól, hogy írásban vagy szóban jutott a tudomására. Ez a titoktartási kötelezettség a tanácsadási folyamat lezárását követően is fennáll, a résztvevő beazonosítására alkalmas formában sehol sem jelenhetnek meg az adatok. Ha tehát úgy érzed, hogy tanácsra van szükséged, mert elakadtál, ne félj segítséget kérni, ez lehet az első lépés afelé, hogy tudatosabban éld az életed.
+1 Ha azt gondolod, hogy mindez neked még nem aktuális…
Az előre gondolkodással megkíméled magad a későbbi, esetleges zsákutcáktól. Elsőéves egyetemistaként pl. hasznos időgazdálkodással kapcsolatos tanácsokat kaphatsz, hogy könnyebben vedd az előtted álló akadályokat, jobban be tudd osztani az idődet, egyszerűbben tudj készülni a vizsgákra. Bár az egyetem alatt szinte minden idődet a tanulás köti le, már most sokat tehetsz azért, hogy a későbbiekben könnyebb dolgod legyen. Ennek az egyik első lépése lehet a tanácsadás, amit ingyen igénybe vehetsz. Tanácsadónk e-mailben is várja a kérdéseket, így ha feszélyezne a beszélgetés, nyugodtan írj levelet!
Tanácsadónk:
Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus
Időpontfoglalás, online tanácsadás:
limpar.imre@karrier.elte.hu