Önkéntes katasztrófavédelmi munkatársképzés a Johannita Segítő Szolgálatnál

A Johannita Segítő Szolgálat évek óta tevékenykedik katasztrófavédelmi/polgári védelmi területen. Erre a feladatra szeretnénk tudatosan készülni jelenlegi és leendő önkénteseink, munkatársaink felkészítésével. Ennek érdekében indítunk egy tanfolyamot.

A Kárpát-medencében gyakran fordulnak elő rendkívüli esőzések, árvizek, amelyek folyóink vízgyűjtő területe miatt több országot is érintenek. A tanfolyam során a hallgatók elsajátítják az árvíz károsultjainak komplex megsegítését, melyek: a valós helyzet felmérése, mentális támasz nyújtása, konkrét humanitárius és újjáépítési program szervezése és lebonyolítása.

A képzést sikeresen elvégzők képesek lesznek:

• az állampolgárok és a polgári védelem támogatására,
  • esélyt teremteni a károsultak életének újrakezdésére
  • kielégíteni az áldozatok szükségleteit speciális körülmények között,
  • kritikus helyzetek felmérésére, kezelésére,
  • hatékonyan segítséget nyújtani a katasztrófahelyzet enyhítésében – elsősorban árvizek esetén – és egyéb vészhelyzetekben,
  • aktiválni és motiválni a civil lakosságot a helyreállítás során,
  • bekapcsolódni Szervezetünk katasztrófavédelmi munkájába.

A jelentkezés feltételei:

• betöltött 21 éves életkor,
  • felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (pl. MS Office, Google alkalmazások),
  • érettségi bizonyítvány,
  • erkölcsi feddhetetlenség,
  • megfelelés az alkalmassági beszélgetésen.

A jelentkezők közül előnyben részesül:

• B kategóriás jogosítvány,
  • a szociális felsőfokú végzettséggel vagy pedagógiai képzettséggel rendelkező szakember vagy ezekre a területekre készülő felsőoktatási
    intézményben tanuló hallgató,
  • aki már egyéb területen önkéntes munkát végez a Johannita Segítő Szolgálatnál, vagy munkavállalóként dolgozik ott,
  • aki a cserkészmozgalomban tevékenykedett,
  • az angol nyelvet vagy egyéb idegen nyelvet társalgási szinten beszélők.

Jelentkezési határidő: 2019. január 14.

Jelentkezés módja:

Kizárólag a katved@johannitak.hu e-mail címre elküldött motivációs levél útján, melyhez digitális fényképpel ellátott önéletrajzot kell csatolni. Minden jelentkezést 2019. január 18-ig visszaigazolunk, illetve tájékoztatjuk a jelentkezőket a felvételi beszélgetés pontos idejéről, helyszínéről.

Információk a képzésről:

• A képzést az Eötvös Loránd Tudományegyetem Karrierközpont szervezeti egységével együttműködésben szervezzük és bonyolítjuk le.
  • A jelentkezők felvételi beszélgetéssel egybekötött alkalmassági vizsgálaton vesznek részt. A felvételi beszélgetésen tárgyi tudást
    nem vizsgálunk.
  • A képzés időtartama 80 óra. A képzés gyakorlati és elméleti oktatásból, illetve egy komplex, folyamatos végrehajtású szituációs
    gyakorlatból áll.
  • A képzésnek budapesti és vidéki helyszínei vegyesen lesznek. A képzés időben ütemezése az
    alábbi tervezet szerint alakul:

• 2019. január 25. – Felvételivel egybekötött alkalmassági (Helyszín: Budapest)
    • 2019. február 22-24. – I. képzési blokk (Helyszín: Vidék)
    • 2019. március 23-24. – II. képzési blokk (Helyszín: Budapest)
    • 2019. április 27-28 . – III. képzési blokk (Helyszín: Budapest)
    • 2019. július 04-07. – IV. képzési blokk és vizsga (Helyszín: Vidék)

A képzés mindenki számára (ELTE hallgatók, dolgozók, alumnusok, nem ELTE polgárok) ingyenes, azonban a különböző helyszínekre történő eljutásról a hallgatóknak kell gondoskodniuk.
A képzést sikeresen elvégzettek tanúsítványt kapnak. A záróvizsga mellett a tanfolyam során időről, időre előfordulhat számonkérés, illetve a hallgatók munkáját az oktatók folyamatosan értékelik.
Hiányzás indokolt esetben a maximális óraszám 20%-a engedélyezett. Tehát kérjük, elsősorban azok jelentkezzenek, akik vállalni tudják, hogy minden alkalmon jelen lesznek!

Kedvcsináló:

További információ és tájékoztatás:
Szabján Imre operatív vezető
mobil: +36704255313