Az Egyetem megnyitja kapuit: Látogatás a Füvészkertbe

Az ELTE Alumni Központ újabb sorozatot indított útjára „Az Egyetem megnyitja kapuit” címmel, melynek keretében az érdeklődők az Egyetem nagy múltra visszanéző épületeinek, helyszíneinek történetét és rejtett kincseit ismerhetik meg. Következő alkalommal – június 25-én vasárnap délelőtt – a Füvészkertbe látogatunk.

A területen ma több épület található: egyik közülük feltehetően a Pollack Mihály által tervezett egyemeletes, kora klasszicista vadászkastély (ma az igazgatóság, könyvtár és irodák találhatók itt) már a telek megvételekor is itt állt. A 19. század második felében a Klinikák építése miatt ugyan a Füvészkert mérete csökkent, de nagyarányú fejlődésnek indult: 1864–65-ben felépült a Pálmaház, 1893-ban pedig az országban ma is egyedülálló Victoria-ház.

Időpont: 2017. június 25. (vasárnap) 10:30

Helyszín: ELTE Füvészkert (1083. Budapest, Illés utca 25.)

A program ingyenes, de a limitált létszám miatt kérjük regisztráljon az alábbiak szerint!

Sajnos már nem tudunk több jelentkezőt regisztrálni, mivel a terem megtelt.